Будьте обережні на льоду!

Дата: 06.02.2017 14:26

Шановні Хмельниччани запам’ятайте! Лід може підвести нас восени, взимку і на весні. Лід за 2016 рік забрав життя двох рибалок, у 2017 році таких випадків поки що не зафіксовано. Саме тому рятувальники вкотре звертаються до громадян з проханням не виходити на тонку кригу, а тим паче не дозволяти дітям бавитися на річках, озерах. Аби уникнути виникнення нещасних випадків на водоймах фахівці ДСНС нагадують правила безпечного перебування на кризі:

• Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх не має, позначте з берега маршрут свого руху.
  • Подивіться заздалегідь, чи не має підозрілих місць:
  • лід може бути не міцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);
  • тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;
  • обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший;
  • особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
  • Візьми з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.
  • Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з’ясовувати, наскільки добре ви запам’ятали і засвоїли цю пораду.
  • Безпечним вважається лід: для одного пішохода – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантимертів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше ніж 15 сантиметрів.
  • Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.
  • Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно не відриваючи ступні ніг від льоду.
  • Твердо засвойте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, це диктує багаторічний досвід не самих щасливих рибалок:
  • Не пробивайте поруч багато лунок;
  • Не збирайтеся великими групами на одному місці;
  • Не пробивайте лунки на переправах;
  • Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;
  • Завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;
  • Тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Пам’ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно!

1 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області