Лісовогринівецька громада
Хмельницький район, Хмельницька область

Водохреща у громаді

Вчора, 19 січня 2019 року усі православні та греко-католики відзначали Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща.

 

Свято розпочали із служби у сільській церкві. Потім разом із отцем Романом усі віряни ходою розпочали рух до місцевого ставка, де далі відбувалася процедура освячення води. Хода проходила центром села.

 

 

 

 

 

 

Біля ставка отець Роман продовжив богослужіння та зачитав святу Євангелію та провів освячення води.

 

 

Після освячення кожен охочий провірив свій організм на витривалість та занурювались у ополонку. 

 

Уперше людина занурюється у святу воду під час хрещення, зазвичай невдовзі після народження. Таким чином людина «оновлюється» для майбутнього достойного життя. Свячена вода неодмінно має бути присутньою під час освячення храмів, житлових і господарських будівель, а також усіх предметів, які використовуються під час богослужіння.

Голова Лісовогриінвецької сільської ради Віталій Гралюк також вирішив приєднатися до людей, які йшли до ополонки та з Божою молитвою та за народною традицією тричі занурювався у воду.

Хлопці, дівчата, чоловіки та жінки також були вже готові до приємного стресу для тіла випробувавши на собі холодну, святу воду.
Учасників дійства зігрівала тепла рибна юшка.

Усі мешканці, гості села та громади, вцілому, були задоволені та пообіцяли, що на наступний рік знову приїдуть та випробувають свої можливості.

 

 

 

За дійством на сторожі варти та за для безпеки при святковому купанні спостерігала бригада ЛІсвоогриінвецької служби порятунку.

 

 « повернутися до списку новин