15 січня 2021 року на 4-ій позачерговій сесії Лісовогринівецької сільської ради було прийнято звернення депутатів до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України  щодо підвищення тарифів на електроенергію та природній газ

Дата: 16.01.2021 13:16

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України  щодо підвищення тарифів на електроенергію та природній газ

Ми, депутати Лісовогринівецької сільської ради , представляючи інтереси територіальної громади , обурені ситуацією  щодо чергового необгрунтованого та непідйомного для жителів нашої громади підвищення цін на енергоносії. В умовах тривалого карантину, зростання безробіття, інфляції та падіння економіки підвищення тарифів на енергоносії сприймається як здійснення тиску на громадян та порушення їхніх прав. Звертаємо увагу, що в сільських населених пунктах більшість населення пенсійного віку які просто неспроможні оплатити отримані платіжки.

Вважаємо, що у такі скрутні часи держава мала б захищати своїх громадян, натомість, ціни в Україні на енергоносії  для населення, бізнесу, підприємств лишень зростають. Це призводить до повної неможливості мешканців громади оплачувати непомірні послуги за енергоносії та інші комунальні послуги

Постановою Кабінету Міністрів України  від 28 грудня 2020 року № 1325 « Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 року № 483  » з 1.січня 2021 року припинено дію знижок на тарифи для населення , яке проживає у житлових будинках, обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками , населенню яке проживає у багатоквартирних  будинках  не газифікованих природнім газом  і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання , для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу  незалежно від обсягів споживання електроенергії. Така зміна тарифу боляче вдарила по найбільш незахищених верствах населення , які й до цього були вимушені економити на споживанні електроенергії.

Враховуючи вищезазначене та численні звернення жителів Лісовогринівецької територіальної громади щодо економічно необгрунтованих тарифів на енергоносії, неспроможність сільських жителів  сплачувати за такі послуги , ми депутати Лісовогринівецької територіальної громади висловлюємо протест проти зростання  у 2021 році цін на природній газ, електроенергію і вимагаємо від Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України   в межах своїх повноважень вжити відповідні заходи  а саме :

• Скасувати  підвищення тарифів на природній газ, послуги розподілу природного газу, та електроенергію;
  • Привести тарифи на послуги розподілу природного газу до єдиного значення для всіх громадян країни;
  • Оприлюднити структуру розрахунку тарифу по оплаті за природній газ  побутовими споживачами та структуру розрахунку тарифу за послуги транспортування газу;
  • Збільшити видатки державного бюджету та залучати інвестиції з метою нарощування обсягів видобутку власного газу для потреб країни;
  • Забезпечити на території країни функціонування незалежних інвестицій для здійснення контролю щодо якості природного газу ;
  • Передбачити додаткові заходи за рахунок коштів державного бюджету для соціального захисту громадян

Депутати Лісовогринівецької сільської ради