Зміна прожиткового мінімуму

Дата: 07.12.2021 11:36

З 1 грудня 2021 року в Україні збільшився розмір прожиткового мінімуму для громадян різних категорій

З 1 грудня 2021 року, в Україні підвищено прожитковий мінімум. Такі зміни передбачені Законом України “Про державний бюджет”.

Тепер він для працездатних громадян становить 2481 гривню, для непрацездатних осіб – 1934 гривні.

Для дітей віком до 6 років - 2100 гривень. Для дітей віком від 6 до 18 років - 2618 гривень.

У зв'язку з цим повідомляємо, яка сума середньомісячного доходу дозволяє громадянам мати право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в захисті, складанні документів процесуального характеру, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

Для працездатних осіб - якщо середньомісячний дохід не перевищує 4962 грн.

Для непрацездатних осіб - якщо середньомісячний дохід не перевищує 3868 грн.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають і інші категорії громадян – детальніше про це можна почитати в статті 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" за посиланням https://bit.ly/3dSxQBa.