Хто має право на безоплатну правову допомогу

Дата: 09.02.2023 11:03

Усі громадяни України та особи, які перебувають під юрисдикцією України, можуть отримати з будь-яких правових питань безоплатну первинну правову допомогу, зокрема такі види правових послуг як:

- правову інформацію, консультації і роз'яснень з правових питань;

- допомогу у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

- допомогу в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.

Окремі категорії осіб, що визначені ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», мають право на безоплатну вторинну правову допомогу та можуть отримати такі види правових послуг як:

- захист;

- здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

- складення документів процесуального характеру.

Так, суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу, зокрема, є:

внутрішньо переміщені особи;

малозабезпечені люди (з доходом менше двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб);

люди з інвалідністю (з доходом менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб);

ветерани війни та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;

потерпілі від кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості, катування або жорстокого поводження під час воєнних дій чи збройного конфлікту;

постраждалі від домашнього насильства;

діти.

Для отримання безоплатної вторинної правової допомоги необхідно подати до найближчого за місцем свого перебування бюро правової допомоги звернення та документи, які підтверджують відповідний статус особи.

Яким чином та де можна отримати безоплатну правову допомогу?

Наразі отримати безоплатну правову допомогу можна:

зателефонувавши до контактного центру системи БПД 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні); номер для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Юристи на зв’язку у будні з 8:00 до 19:00, у суботу та неділю з 9:00 до 18:00.

звернувшись до одного з бюро правової допомоги, які утворені та функціонують по всій території України (адреси бюро можна дізнатися за посиланням https://bit.ly/bpd_buro);

через мобільні застосунки «Безоплатна правова допомога» та «Твоє право».

Також готові правові консультації розміщені на довідково-інформаційній платформі правових консультацій «WikiLegalAid» https://linktr.ee/legalaid.gov.ua, (наразі на платформі міститься понад 2 200 консультацій з найактуальніших правових питань з посиланнями на нормативно-правові акти, судові рішення, зразки процесуальних документів).

Задля максимального наближення правових послуг до соціально вразливих категорій осіб працівники бюро правової допомоги організовують та забезпечують роботу консультаційних пунктів у приміщеннях органів державної влади, місцевого самоврядування, соціального захисту населення, центрів надання адміністративних послуг, громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав окремих вразливих категорій громадян, та інших організацій.

Графік роботи таких консультаційних пунктів (дату та час проведення прийому осіб) можна дізнатися у відповідному бюро правової допомоги. Контакти усіх точок доступу до безоплатної правової допомоги — на мапі за посиланням: https://bit.ly/bpd_buro.

Хмельницький місцевий центр з надання БВПД