Щодо посилення заходів державного нагляду щодо збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу

Дата: 16.02.2023 16:23

Надагуємо, що згідно законодавства, здійснюючи торгівлю рідкими та зникаючими видами рослин та їх частинами, гомадяни порушують Закони України: "Про рослинний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про Червону Книгу України", та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами. Так за незаконне придбання та збут об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 КУ про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн, з конфіскацією об'єктів рослинного світ. Дії щодо незаконного придбання та збуду об'єктів рослинного світу,  вчинені щодо об'єктів тваринного або рослинного фонду, занесених до Червоної Книги Ураїни, або які охороняються відповідно до міжнарогдних договорів України, тягнуть за собою накладення штраву від 1700 жл 3655 грн. з конфіскацією об'єктів рослинного світу. Крім того, за один екземляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, напрааклад: черемша (цибуля ведмежа) - 62 грн,Ж шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду, сон трава - від 37 до 62 грн у залежності від виду.