Фахівці офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» нагадують, що спалювати листя, гілля, городину, суху траву та сміття заборонено!

Дата: 23.03.2023 16:59

Це призводить до забруднення повітря, негативно впливає на здоров'я людини та може знищити тварин, комах та птахів. Також радять листя компостувати або привозити самостійно у будь-який день до Центру управління відходами, який працює з 8.00 до 19.00 за адресою: пр. Миру, 7 (поблизу міського полігону ТПВ). «Зелені відходи» (гілля, листя, сухостій) у населення приймають безкоштовно.

Для мешканців приватних домоволодінь є можливість винести гілля (за графіком) на узбіччя дороги напередодні дня вивезення у мікрорайоні. Слід зробити в'язанки з гілля, довжиною 80-120 см.

На контейнерні майданчики загального користування, тим більше у самі контейнери, «зелені відходи» викидати не можна.

Також у 2020 році набули чинності законодавчі зміни, які передбачають підвищення штрафів для паліїв сухої рослинності.

Згідно з нею, громадянину, який спалює листя, може загрожувати від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень штрафу.

Для посадових осіб розмір штрафів ще вищий — від 15 тисяч 300 гривень до 21 тисячі 420 гривень.

Натомість, якщо такі дії були вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, громадянина можуть оштрафувати на суму від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень. Для посадових осіб штрафи за таке правопорушення нині становлять від 21 тисячі 420 гривень до 30 тисяч 600 гривень.