Вихідні та свята у квітні 2023: скільки відпочиватимуть українці

Дата: 27.03.2023 15:09

Дізнавайтесь скільки вихідних буде в наступному місяці та які свята відзначатимемо.

Квітень — це другий місяць весни, який, зазвичай, рясніє великодніми святками. У квітні є 30 днів. Він має чимало державних та професійних свят

У квітні 2023 ми відзначаємо найважливіше християнське свято — Великдень. Крім нього, будуть ще кілька важливих свят і пам'ятних дат: Благовіщення Пресвятої Богородиці, День Землі і Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Вихідні та робочі дні квітня

У квітні 30 днів. З них 20 днів — робочі, решта 10 днів — офіційні вихідні. В умовах воєнного стану вихідні на свята не передбачаються законом, а отже офіційно українці відпочиватимуть лише по суботах і неділях.

• Вихідні: 1-2, 8-9, 15-16, 22-23, 29-30 числа.

• Робочі: 3-7, 10-14, 17-21, 24-28 числа.

Вихідні на Великдень

Цьогоріч 17 квітня мав би бути вихідним, як другий день відзначення Великодня. Згідно зі ст.73 Кодексу законів про працю, оскільки Великдень випадає на вихідний день, то понеділок після нього має бути теж вихідним. Але в Україні триває воєнний стан, тому додаткові дні для відпочинку на державні свята можуть бути робочими.

Календар квітневих свят

• 1 квітня - День сміху.

• 2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму, Міжнародний день дитячої книги, День геолога.

• 4 квітня - Міжнародний день освіти з питань мінної небезпеки, Міжнародний день Інтернету, День веб-майстра.

• 7 квітня - Всесвітній день здоров'я, Благовіщення Пресвятої Богородиці.

• 8 квітня - Міжнародний день циган.

• 11 Квітня - Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів.

• 12 квітня - День працівників ракетно-космічної галузі України, Всесвітній день авіації та космонавтики.

• 15 квітня - День карного розшуку, День довкілля.

• 16 квітня - Великдень.

• 17 квітня - День працівників пожежної охорони.

• 18 квітня - Міжнародний день пам'яток і видатних місць, День пам'яток історії та культури.

• 22 квітня - День Землі.

• 23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права, Всеукраїнський день психолога.

• 26 квітня - Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф, Міжнародний день секретаря, Всесвітній день інтелектуальної власності.

• 28 квітня - Всесвітній день охорони праці.

• 29 квітня - Міжнародний день танцю.

Православний календар на квітень 2023 - перелік свят

• 1 квітня - день пам'яті мучеників Хрисанфа і Дарії.

• 2 квітня - день пам'яті преподобних Іоанна, Сергія, Патрикія та інших.

• 3 квітня - день пам'яті преподобного Якова, єпископа Катанського (Сицилійського).

• 4 квітня - день пам'яті священномученика Василя, пресвітера Анкірського.

• 5 квітня - день пам'яті преподобномученика Никона Сицилійського, єпископа, і 199-ти учнів Його, преподобного Никона, ігумена Києво-Печерського.

• 6 квітня - Передсвяття Благовіщення Пресвятої Богородиці, день пам'яті преподобного Захарії Печерського, постника.

• 7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці.

• 8 квітня - Собор Архангела Гавриїла, Лазарева субота.

• 9 квітня - Вхід Господній в Єрусалим, Вербна неділя, день пам'яті мучениці Матрони Солунської.

• 10 квітня - день пам'яті преподобного Іларіона Нового.

• 11 квітня - день пам'яті мучеників Марка, єпископа Арефусійського.

• 12 квітня - день пам'яті преподобного Іоанна Лествичника.

• 13 квітня - Чистий Четвер, день пам'яті священномученика Іпатія, єпископа Гангрського.

• 14 квітня - Страсна п'ятниця, день пам'яті преподобної Марії Єгипетської.

• 15 квітня - Велика субота, день пам'яті преподобного Тита, Чудотворця.

• 16 квітня - Великдень Христовий, Світла Христова Неділя, ікони Божої Матері "Нев'янучий Цвіт", преподобного Микити Сповідника, ігумена Мидикійского.

• 17 квітня - Світлий понеділок, преподобного Йосипа Піснописця, преподобного Георгія Пелопонеського.

• 18 квітня - Світлий вівторок, мучеників Агафопода, диякона, Феодула, читця, і іже з ними.

• 19 квітня - Світла середа, день пам'яті святого Євтихія, архієпископа Константинопольського.

• 20 квітня - Світлий четвер, день пам'яті преподобного Георгія, сповідника, митрополита Митиленського.

• 21 квітня - Світла п'ятниця, день пам'яті Апостолів від 70-ти Іродіона.

• 22 квітня - Світла субота, день пам'яті мученика Євпсихія, мученика Дісана.

• 23 квітня - день пам'яті мучеників Терентія, Помпія, Африкана, Максима, Зенона, Олександра, Феодора та інших.

• 24 квітня - священномученика Антипи, єпископа Пергама Асійського.

• 25 квітня - день пам'яті преподобного Василя, сповідника, єпископа Парійського, Радониця - день особливого шанування пам'яті покійних.

• 26 квітня - день пам'яті священномученика Артемона.

• 27 квітня - день пам'яті святого Мартина, сповідника, Папи Римського.

• 28 квітня - день пам'яті Апостолів від 70-ти Аристарха, Пуда і Трохима, мучениць Василини і Анастасії, мучеників Месукевійських - Сухія і дружини його, мученика Сави Готфського.

• 29 квітня - день пам'яті мучениць Агапії, Ірини, Хіонії.

• 30 квітня - День дружин-мироносиць, день пам'яті священномученика Симеона, єпископа Перського і іже з ним, преподобного Акакія.