Правила поведінки на воді!

Дата: 19.07.2023 15:11

Цьогорічне літо дивує: поки в Аргентині та Болівії люди замерзають, в Європі – гинуть від спеки. Температура повітря та океану наблизилася до рекордної позначки за довгу історію метеорологічних спостережень.

Влітку більшість мешканців намагається провести свій відпочинок поблизу води на річках, озерах, ставках та інших водоймах. Купання та плавання – це хороший, корисний і активний відпочинок. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення правил поведінки на воді дітям. Не тільки дитина повинна знати правила безпечної поведінки на воді для дітей. Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з ними.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:

• діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;

• вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;

• не купатись i не пірнати у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;

• не запливати за обмежувальні знаки;

• слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;

• якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;

• не купатись в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;

• не купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;

• не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;

• не подавати без потреби сигналів про допомогу;

• не підпливати до коловоротів, пароплавів i катерів;

• не стрибати в воду у місцях, глибина яких вам невідома.

Не забувайте, що вода несе й небезпеку!  Шторм, повінь, сильна злива можуть завдати шкоди не тiльки навколишньому середовищу, але й людині!

Бережіть себе!