Учасникам бойових дій надається знижка на комуналку довічно: як оформити

Дата: 19.07.2023 16:38

Учасники бойових дій мають право на 75% знижку вартості комунальних послуг, розрахованої від встановленої норми споживання, незалежно від доходів. Пільги на    житлово-комунальні послуги учасникам бойових дій призначаються довічно. Однак, якщо пільговик користується пічним опаленням та скрапленим газом для приготування їжі, для отримання пільги на ці послуги звертатись потрібно щороку.

Пільги надаються учасникам бойових дій та поширюються на членів їх сімей.

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать:

- дружина (чоловік);

- їх неповнолітні діти (до 18 років);

- неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи;

- непрацездатні батьки;

- особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним

Громадянину, який отримав посвідчення «учасника бойових дій» та хоче оформити пільги на оплату житлово-комунальних послуг, необхідно подати дві заяви:

- про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП)

- про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

При поданні заяв додатково подаються наступні документи:

-  посвідчення учасника бойових дій;

- паспорт громадянина України;

- витяг про реєстрацію місця проживання ( у разі відсутності відмітки у паспорті);

- реєстраційний номер облікової картки платника податків, або паспорт з відповідною       відміткою;

- довідка що підтверджує фактичне місце проживання та склад сім’ї пільговика видана посадовою особою виконавчого органу сільської територіальної громади;

- довідка за реквізитами;

- квитанції про оплату житлово-комунальних послуг (за місяць, що передує місяцю звернення);

- довідка про забезпеченість житлового приміщення пічним опаленням (у разі відсутності газопостачання для опалення);

- свідоцтво про одруження;

- паспорти членів сім’ї пільговика;

- реєстраційні номери облікової картки платника податків  членів сім’ї пільговика;

- витяги про реєстрацію місця проживання членів сім’ї пільговика (у разі відсутності відмітки у паспорті);

- свідоцтва про народження дітей (до 14 років);

- свідоцтво про народження заявника у разі включення до складу сім’ї непрацездатних батьків.

Заява про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП) з необхідними документами  подаються до сервісного центру Пенсійного фонду України (м. Хмельницький, вул. Володимирська,49), або в електронній формі через вебпортал електронних послуг ПФУ. Також вищезазначені документи можна подати кожну другу п’ятницю місяця під час виїзного прийому працівниками ПФУ (з 9.00 до 13.00 год.) в приміщенні сільської ради.

Після внесення даних до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги подається заява про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг з необхідними документами до сільської ради. Прийом документів здійснюється з  понеділка по четвер (з 8.30 до 17.00 год.).

Пільговик зобов’язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг. Тому, при зміні у складі сім’ї чи місця проживання, зміні в переліку послуг, на які здійснюється призначення пільг, необхідно повторно подати заяву з урахуванням нових обставин, що впливають на надання пільг.