Безоплатна правова допомога. Захист прав військовослужбовців

Дата: 11.10.2023 13:27

Від початку року до системи Безоплатна правнича допомога звернулося понад 5,4 тис. ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Понад 5,2 тис. з них отримали вторинну правничу допомогу — захист, представництво інтересів у суді, складання процесуальних документів.

Найбільше звернень — понад 1,2 тис. від чоловіків віком 51-60 років, найменше — від молоді 21-30 років. Найчастіше це чоловіки (понад 85 %) віком від 35 до 60 років.

Ветерани війни мають право на усі послуги системи БПД — від консультацій до представництва інтересів у суді.

Їх найчастіше цікавлять питання з сімейного, адміністративного права та цивільного процесу, наприклад:

-Оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування

-Звільнення з військової служби

-Переведення до іншої військової частини

-Сплати аліментів

-Встановлення батьківства

-Реєстрації права власності на майно

Військовослужбовці (без статусу УБД) можуть отримати первинну правничу

допомогу: консультації, роз’яснення, допомогу у складенні документів, крім документів для звернення до суду.