Як отримати допомогу дітям, чиї батьки зникли/не виплачують аліменти?

Дата: 18.01.2024 11:49

Держава підтримує громадян у скрутних життєвих обставинах. Сьогодні поговоримо про тимчасову допомогу, право на яку мають певні категорії неповнолітніх. Йдеться про дітей, у яких:

▫️ один із батьків ухиляється від сплати аліментів;

▫️ один із батьків не має можливості утримувати неповнолітню дитину;

▫️ місце перебування одного з батьків невідоме.

❓ Скільки може отримати людина, яка звертається по таку допомогу?

Максимальний розмір тимчасової допомоги становить:

▫️ 2 272 грн – для дітей віком до 6 років;

▫️ 2 833 грн – для дітей віком від 6 до 18 років;

Обсяг допомоги розраховується як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї.

Такий дохід розраховується на одну особу за попередні шість місяців*.

Допомога не може бути меншою за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

*«Попередні шість місяців» – це два квартали перед місяцем, який передує місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги (наприклад, якщо людина звертається по таку допомогу в грудні, то враховуються доходи за І та II квартали).

❓ Як отримати допомогу?

Подати заяву до органу соцзахисту або ЦНАПу за місцем проживання (перебування). До заяви – додати такі документи:

▫️ копію свідоцтва про народження дитини;

▫️ довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини;

▫️ довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) одержувача;

▫️ декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї).

Додатково можуть знадобитися такі документи (все залежить від обставин, за яких людина звертається по допомогу):

▫️ рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;

▫️ довідка про здійснення щодо одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;

▫️ повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.

Більше інформації про всі види соціальної допомоги, які пропонує держава, можна знайти на сайті Мінсоцполітики: http://surl.li/nmjdt.