Міжнародний день протидії булінгу

Дата: 23.02.2024 09:59

Mizhnarodnyy-den-protydii-bulinhu-2

Міжнародний день протидії булінгу  – це піврічна подія, присвячена підвищенню обізнаності про поширену проблему булінгу та сприянню зусиллям, спрямованим на його запобігання. Цей день, що відзначається двічі на рік, слугує маяком надії для тих, хто постраждав від булінгу, і закликом до дій для громад по всьому світу.

Витоки Міжнародного дня протидії булінгу можна простежити до вчинку двох 12-класників з Нової Шотландії, які проявили співчуття. Коли над їхнім однокласником знущалися за те, що він носив рожеву сорочку, Тревіс Прайс і Девід Шепард вирішили виступити на захист свого товариша. Вони купили 50 рожевих сорочок і закликали своїх однолітків носити їх, створивши потужну візуальну заяву проти булінгу. Це “рожеве море” не лише привернуло увагу в Канаді, але й викликало резонанс на міжнародному рівні. Наступного року ініціатива набрала глобального розмаху.

Міжнародний день протидії булінгу відзначається щороку у два різні дні: третя п’ятниця листопада та остання п’ятниця лютого. Остання дата збігається з Тижнем боротьби з булінгом, що посилює послання єдності проти переслідувань. З моменту його започаткування у 2008 році понад 230 шкіл, робочих місць та організацій, що представляють понад 125 000 осіб, зареєструвалися для того, щоб виступити проти булінгу. Учасники засвідчують свою прихильність, ставлячи підпис і одягаючи спеціальну рожеву сорочку-обітницю.

Розвиток соціальних мереж за останнє десятиліття привернув підвищену увагу до проблеми булінгу, особливо кібер-булінгу. У Міжнародний день протидії булінгу учасники одягають блакитний, рожевий або фіолетовий кольори, що символізує їхню солідарність з жертвами булінгу та їхню незгоду з усіма формами цькування.