10 березня відзначають День Державного Гімну України

Дата: 10.03.2024 14:11

10 березня в нашій державі відзначають День Державного Гімну України. Це свято було затверджене 7 грудня 2021 року Кабінетом Міністрів України.

Гімн – наш символ незалежності, свободи, волелюбності, незламності, віри та надії. Це душа української нації. Сьогодні він, як Прапор і Герб, об’єднує українців у боротьбі з російським агресором.

Саме 10 березня 1865 року в польському місті Перемишль вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Офіційно його музичну редакцію було прийнято Верховною Радою України. Історія створення українського гімну сягає осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Платонович Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», якому в майбутньому судилося стати національним, а згодом і державним гімном українського народу.

Сьогодні Державний Гімн звучить в серці кожного, на офіційних заходах і церемоніях, на спортивних змаганнях та публічних зборах, діти співають гімн України, переховуючись у бомбосховищах, під час ракетних обстрілів ворогом, а Захисники і Захисниці – на передовій.

Саме так зараз звучить душа українського народу, який бореться за свою незалежність, волю та майбутнє.

Саме так звучить єдність та незламність української нації!