КАШЛЮК, ПРОФІЛАКТИКА

Дата: 23.04.2024 14:33

Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Хворіють на кашлюк дорослі і діти. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.

Симптоми
Першими ознаками кашлюку є помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель. У немовлят це може супроводжуватися періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное). Симптоми, зазвичай, з’являються через 7-10 днів після інфікування

Часто кашлюк може призводити до наступних ускладнень (список невичерпний):

• Пневмонія
  • Гнійний отит
  • Епілептичні припадки
  • Бронхіт
  • Здуття легень (емфізема легень)
  • Енцефалопатії

При перших симптомах, негайно звертайтеся до лікаря.

Профілактика
Запобігти кашлюку можна завдяки вакцинації. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення).

Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом. АКДП містить цілі убиті клітини збудника кашлюку, а АКаДП містить безклітинний або ацелюлярний кашлюковий компонент. Обидва типи вакцин формують у щеплених дітей стійкий імунітет проти кашлюку, дифтерії та правця.

За консультацією щодо вакцинації обов’язково звертайтеся до свого сімейного лікаря.

Не нехтуйте своїм здоров’ям!
Бережіть себе!