Лісовогринівецька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

23 квітня – Всеукраїнський день психолога

Дата: 23.04.2024 14:35
Кількість переглядів: 61

23 квітня в Україні відзначається Всеукраїнський день психолога – професійне свято всіх тих, хто працює з поведінкою, психікою та психічними процесами людини й будь-яким чином причетний до науки психології.

Всеукраїнський день психолога відзначається з 2004 року за ініціативи Національної асоціації практичних психологів та соціальних працівників України. Дата 23 квітня була обрана не випадково, адже саме в цей день у 1896 році народився видатний український психолог Григорій Сергійович Костюк, який зробив значний внесок у розвиток психологічної науки та освіти в Україні.

Мета цього дня популяризувати психологію як науку та практику, показати значущість та актуальність психологічної допомоги та супроводу різним категоріям населення, висловити вдячність та визнання психологам за їх нелегку та важливу роботу, сприяти професійному зростанню та обміну досвідом серед фахівців.

Психологія як наука сформувалася наприкінці 19 століття, коли німецький психолог В. Вундт відкрив першу лабораторію експериментальної психології у Лейпцигу. З того часу психологія постійно розвивалася і розгалужувалася на різні напрямки та школи, такі як психоаналіз, гештальт-психологія, когнітивна психологія, гуманістична психологія тощо.

В незалежній Україні психологія пройшла довгу і багатогранну історію, яка пов’язана з історією розвитку даної науки в різних навчальних закладах та наукових установах України. Після 1991 року психологічна наука зазнала значних змін та викликів, пов’язаних з політичними, соціальними та культурними процесами в суспільстві.

В умовах повномасштабної війни ця професія є надзвичайно важливою та потребує великої відповідальності. У день свята варто привітати всіх знайомих психологів, які продовжують працювати й допомагати людям.

Основними напрямками розвитку психології в Україні після 1991 року можна виділити такі:

  • Розвиток психологічної служби у системі освіти, охорони здоров’я, соціальної роботи та інших сферах державного та громадського життя. Психологічна служба спрямована на надання психологічної допомоги та психологічного супроводу різним категоріям населення, особливо дітям, молоді, сім’ям, людям похилого віку, людям з особливими потребами, учасникам бойових дій та іншим.
  • Розвиток науково-теоретичних шкіл та напрямків у психології, які базуються на спадщині видатних українських психологів минулого та сучасного, а також на впливі світової психолог  гічної думки.
  • Розвиток гуманістичної психології та психології особистості, які спираються на ідею цілісності, унікальності та самореалізації людини.
  • Розвиток когнітивної психології та психології мислення, які фокусуються на процесах сприйняття, уваги, пам’яті, мови, уяви, розумових операціях та розв’язанні проблем. Розвиток соціальної психології та психології групи, які спираються на ідею взаємодії людини з іншими людьми та соціальним середовищем.
  • Розвиток екологічної психології та психології сталого розвитку, які спираються на ідею взаємозв’язку людини з природним та антропогенним середовищем.

Всеукраїнський день психолога є нагодою для вшанування заслуг психологів у розвитку суспільства, а також для популяризації психології  як науки й професії.

Психологи – це люди, які займаються вивченням психології та застосовують її у різних сферах життя. Але навколо цієї професії існує багато міфів. 

Найпопулярнішими серед яких є такі: психологи читають думки, психологи лікують від усього, психологи не потребують психічної допомоги, психологи – всезнайки.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь