Лісовогринівецька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

Дата: 25.11.2024 13:28
Кількість переглядів: 46

Mizhnarodnyy-den-borotby-za-likvidatsiiu-nasylstva-nad-zhinkamy

Щороку 25 листопада міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками (International Day for the Elimination of Violence Against Women). Це свято є відголоском тих труднощів, які зазнають жінки за своє життя – побиття, катування, сексуальне насильство та моральний тиск з боку своїх партнерів. Мета цієї дати – продемонструвати важливість проблем, з якими щоденно в світі стикаються тисячі жінок, показати нагальність їх розв’язання та запропонувати шляхи виходу з ситуації, що склалася.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок був проголошений 17 грудня 1999 року на Генеральній Асамблеї ООН. За 6 років до цього, в 1993 р., було створено та затверджено спеціальну Декларацію із закликами повного викорінення будь-якого насильства щодо жінок.

Суспільство часто засуджує жінок, що постраждали від побоїв чи сексуального насилля, мовляв «вона сама винна». Тому часто, коли жінка зазнає фізичних знущань дома, їй кажуть: «треба було іти геть», а коли її зґвалтували на вулиці – «треба було сидіти дома». Проте в правових рамках ООН чітко прописана важлива істина, що жінки потерпають від насильства не через те, що вони погані, а через те, що вони є жінками.

Насильство, що носить гендерний характер, має свої особливості як на етапі профілактики, так і під час опрацювання наслідків. Побої від статевого партнера, сексуальні домагання дома та на роботі вчиняється щодо жінок саме тому, що вони жінки.

Фізичне чи психологічне насильство стосовно жінок порушує їхні права, тому вимагає жорсткого засудження як на рівні суспільства, так і на рівні законодавства.

Показники в окремих країнах шокують. І поки у світі від насилля страждає бодай одна жінка, суспільство не може залишатися байдужим до її проблем.

Численні дослідження та опитування у різних країнах світу виявляють сумні факти: сьогодні знущань зазнають 70% жінок, а 35% бодай раз були побиті чи зґвалтовані.

Щорічно 25 листопада безліч громадських організацій, що підтримують права жінок, організовують масові мітинги, щоб привернути увагу суспільства до труднощів, з якими стикаються мільйони жінок у всьому світі.

В соціальних мережах проводяться акції, на яких кожна жінка, що постраждала від насильства, може розповісти свою історію. Яскравим прикладом такого заходу була акція з хештегом #MeToo, запроваджена голлівудською актрисою Алісою Мілано у 2017 році.

Крім цього, в різних країнах відкриваються гарячі телефонні лінії, до яких можуть зателефонувати постраждалі з проханням про допомогу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь