Новини пенсійного фонду

З СІЧНЯ ПО СЕРПЕНЬ 2023 РОКУ НЕ ПРАЦЮВАВ, А З 3 ВЕРЕСНЯ ОТРИМУЮ ПЕНСІЮ ЗА ВІКОМ. КОЛИ МОЖУ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ?

Якщо на час звернення за призначенням житлової субсидії людина є непрацюючим пенсіонером, який в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи (два квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця звернення) не мав інших доходів, крім пенсії, середньомісячний сукупний дохід розраховується відповідно до пункту 37 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.

12:16:17 15.09.2023

Я ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ У КВАРТИРІ САМ. ЧИ ПРИЗНАЧАТЬ МЕНІ СУБСИДІЮ, ЯКЩО ОСОБОВІ РАХУНКИ ЗІ СПЛАТИ ЖКП ВІДКРИТО НА ЛЮДИНУ, ЯКА НАРАЗІ ЗА ЦІЄЮ АДРЕСОЮ НЕ ПРОЖИВАЄ?

Призначать, оскільки субсидія призначається одному із членів домогосподарства, зокрема з тих, хто зареєстрований (задекларований) в житловому приміщенні (будинку) (пункт 22 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).

12:15:01 15.09.2023

ПЕНСІЯ ПО ІНВАЛІДНОСТІ

Призначається особам, яким установлено інвалідність. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється, визначаються органом медико-соціальної експертизи

15:47:55 13.09.2023

ВИДИ ПЕНСІЙ

Законодавством визначено такі види пенсій:

15:44:20 13.09.2023

Я ВДОВА. В ЛИПНІ МЕНІ ВИПОВНИЛОСЯ 62 РОКИ, МАЮ 24 РОКИ СТАЖУ. ЧИ МОЖУ Я В 63 РОКИ ВИЙТИ НА ПЕНСІЮ ЗА ВІКОМ АБО НА ПЕНСІЮ ПО ВТРАТІ ГОДУВАЛЬНИКА ЗА ПОМЕРЛОГО ЧОЛОВІКА, ЯКИЙ БУВ ПЕНСІОНЕРОМ?

Відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” ви можете вийти на пенсію за віком в 63 роки, оскільки маєте необхідну кількість страхового стажу (у 2024 році, коли вам виповниться 63, для виходу на пенсію в цьому віці потрібно мати не менше 21 року стажу).

11:00:43 11.09.2023

Я ПО ПРОФЕСІЇ – ШАХТАР, ПРАЦЮВАВ НА ШАХТІ ПІД ЗЕМЛЕЮ. З БЕРЕЗНЯ 2022 РОКУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ ПРОХОДЖУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ. ЧИ БУДЕ МЕНІ ПЕРІОД ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗАРАХОВАНО ДО ПІЛЬГОВОГО СТАЖУ?

Відповідно до статті 8 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», якщо на момент призову на військову службу в особливий період, особа працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсій на пільгових умовах, відповідний період військової служби зарахується до страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

11:00:20 11.09.2023

ЧИ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ДРУЖИНИ ПЕРІОД ДОГЛЯДУ ЗА ЧОЛОВІКОМ, ЯКИЙ Є ПОТЕРПІЛИМ ВНАСЛІДОК НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ І ГРУПИ ІНВАЛІДНОСТІ?

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” період догляду за особою з інвалідністю І групи (незалежно від причини інвалідності) зараховується до страхового стажу, якщо людина, яка здійснювала догляд:

10:59:46 11.09.2023